masz pytanie? zadzwoń

+48 509 631 310

"Ambicją naszą jest udoskonalenie działań tak, aby współpraca z naszymi klientami układała się jak najlepiej"
Drugi slider Pierwszy slider

NOWY POZIOM FLUORYZACJI – Tiefenfluorid Balance

18 października, 2022

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nowy produkt z rodziny Tiefenfluorid® od firmy HumanChemie o nazwie Tiefenfluorid® balance.

Nawiązując do studium przypadku w Nowej Stomatologii dot. Tiefenluorid® junior lek. dent. Swietłany Kozaczuk, trzeba podkreślić, że w dzisiejszych czasach, kiedy pojawiają się (nawet wśród lekarzy) różne wątpliwości odnośnie fluoru i fluoryzacji, szczególnie ważne jest, aby używać do niej preparatu, który, dzięki zachodzącym reakcjom, eliminuje potencjalną toksyczność tego pierwiastka. Jako że fluoryzacja zębów wciąż jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania próchnicy (oczywiście przy towarzyszących jej odpowiedniej diecie i stylu życia), dobrze jest mieć argument, który przekona wątpiącego pacjenta, a szczególnie wątpiących rodziców małych pacjentów, nie tylko do poddania dziecka tej czynności, ale jej regularnego powtarzania przy pomocy Tiefenfluorid® lub Tiefenfluorid®junior.

Najnowszy preparat, oprócz dotychczasowych właściwości, takich jak:

– zawartość fluoru 53 000 ppm,

– brak fluoru w postaci wolnej, ale występowanie w postaci fluorokrzemianu wapnia oraz fluorokrzemianu magnezu, które powstają wewnątrz kanalików zębiny, a jako mniejsze cząsteczki niż fluorokrzemian sodu, wnikają głęboko i pozostają w szczelinach labilnej części szkliwa co niweluje potencjalną toksyczność preparatu,

– ogromną skuteczność w znoszeniu nadwrażliwości szyjek zębowych oraz redukcji białych plamek,

– możliwość jedzenia i picia natychmiast po zabiegu,

– dostarczanie do szkliwa jonów wapna (zamiast odbierania, jak ma to miejsce przy użyciu niektórych preparatów),

wspiera również leczenie i przeciwdziałanie chorobom przyzębia. Dzięki zawartym w nim fluorokrzemianom miedzi ma działanie wysoce antybakteryjne i reguluje ph, co zmniejsza stan zapalny i pomaga regenerować tkanki przyzębia.

Po dobrych doświadczeniach w leczeniu periodontycznym z preparatem Cupral®liquid, który właśnie m.in. poprzez działanie wysoce antybakteryjne i regulację ph skutecznie znosi stan zapalny, można się spodziewać doskonałych wyników we wsparciu leczenia periodontycznego przy użyciu Tiefenfluorid®balance.

Tiefenfluorid balance znajdziesz w naszym sklepie internetowym klikając w niniejszy link.