masz pytanie? zadzwoń

+48 509 631 310

"Ambicją naszą jest udoskonalenie działań tak, aby współpraca z naszymi klientami układała się jak najlepiej"
Drugi slider Pierwszy slider

PTS BYDGOSZCZ- 2 WYKŁADY STOMATOLOGICZNE

15.09.2022- Bydgoszcz

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2  wykładach stomatologicznych, pełnych merytorycznej wiedzy i danych podpartych praktyką, współorganizowanych razem z Bydgoskim Oddziałem PTS. Tematyka spotkania dotyczy leczenia kanałowego oraz fluoryzacji. Dwa odrębne szkolenia, dwóch wspaniałych wykładowców praktyków. Będzie to przestrzeń do zdobywania wiedzy i dzielenia się swoim doświadczeniem.

Zapisz się

Wykłady odbędą się 15.09.2022

w Biurze Bydgoskiej Izby Lekarskiej

przy ul. Powstańców Warszawy 11 w Bydgoszczy

TEMATYKA:

 

10:15-11:45  dr n. med. Hubert Gołąbek: „Strategia opracowywania kanałów zakrzywionych”

  • Morfologia systemu kanałowego korzenia zęba nierzadko stanowi jedno z głównych wyzwań, stojących przed lekarzem endodontą na drodze do przewidywalnego, długoczasowego sukcesu terapeutycznego;

  • W trakcie wykładu zostaną zaprezentowane możliwości bezpiecznego przezwyciężania wymagających krzywizn kanałów korzeniowych dla przeprowadzenia skutecznego protokołu dezynfekcji oraz końcowego wypełnienia systemu kanałowego;

  • Słuchacz będzie mógł zapoznać się z obszernym piśmennictwem dotyczącym omawianego tematu, a także odnieść przedstawione dane naukowe do dołączonych przypadków klinicznych;

  • Nie zabraknie również wglądu w gamę nowoczesnych narzędzi endodontycznych, które zawdzęczamy dynamicznie rozwijającej się technologii

 

11:50-12:50 lek. dent. Świetłana Kozaczuk: „Fluoryzacja inna niż inne: doświadczenia z praktyki z małymi dziećmi” (czas trwania 1h)

  • Jak chronić zęby mleczne przed próchnicą i rozmawiać z rodzicami w czasach, gdy ruch antyfluorowy wzbudza niepokój
    i wątpliwości nawet u lekarzy i higienistek?

  • Jak wygrać walkę z próchnicą wczesnego dzieciństwa nie barwiąc zębów na czarno?

  • Jak zwiększyć skuteczność zabiegu  lakowania zębów trzonowych stałych i chronić zęby przed próchnicą w trakcie wyrzynania się?

O Wykładowcach:

 

Dr. N. Med Hubert Gołąbek

Doktor nauk medycznych UM w Warszawie, absolwent programu International Program in Endodontics na University of Pennsylvania w Filadelfii. Wykładowca kongresów, konferencji, a także szkoleń w tematyce endodontycznej i nie tylko, w kraju i za granicą. Prezes sekcji endodontycznej PTS. Autor licznych publikacji naukowych. W pracy klinicznej zajmuje się głównie endodoncją niechirurgiczną, jak i chirurgiczną.

 

Lek. Dent. Swietłana Kozaczuk

Lekarz praktyk, autorka bloga edukacyjnego „Rodzice, Dzieci i Dentysta” Twórca cyklu wykładów o zastosowaniu dogłębnej fluoryzacji w profilaktyce i leczeniu stomatologicznym dzieci oraz cyklu kursów dla stomatologów i higienistek: “Wszystko co trzeba wiedzieć o wybielaniu, by robić to efektywnie”. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Wykładowca, autor i współautor publikacji w czasopismach branżowych.

 

 

WSTĘP JEST BEZPŁATNY DLA CZŁONKÓW PTS

 

Dla osób spoza środowiska PTS konieczna rezerwacja miejsca.

Zapisy przyjmuje Tomasz Romanów

 nr tel: 533-334-413

mail: tomasz.romanow@multidental.com.pl

 

CENA ZA 2 WYKŁADY: 100 zł

UWAGA: W dniu wydarzenia, będzie możliwość rozpoczęcia członkostwa w PTS i tym samym bezpłatnego uczestnictwa w wykładach!

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE