masz pytanie? zadzwoń

+48 509 631 310

"Ambicją naszą jest udoskonalenie działań tak, aby współpraca z naszymi klientami układała się jak najlepiej"
Drugi slider Pierwszy slider

Taśma Infibra a doniesienia naukowe

7 stycznia, 2019

Taśma z włókna polietylenowego, czy szklanego? Nie wiesz, co wybrać? Już śpieszymy z najnowszymi doniesieniami naukowymi na ten temat:

Podczas Kongresu Stomatologicznego w USA zaprezentowano wyniki badania, którego celem była ocena jak zmieniają się parametry mikrobiologiczne w ślinie dzieci, u których zastosowano dwa typu utrzymywaczy przestrzeni: taśma ribbon wzmocniona żywicą oraz standardowa taśma. Pod uwagę wzięto grupy dzieci w różnym wieku.

Badania mikrobiologiczne śliny we wszystkich badanych grupach wykonano przed założeniem utrzymywaczy przestrzeni, po 2 tygodniach, 3 miesiącach i 1/2 roku.

Wyniki badania wykazały, że w przeciągu 1/2 roku po zastosowaniu konwencjonalnego utrzymywacza przestrzeni poziom Streptococus Mutants wzrastał (różnica statystycznie istotna) bardziej niż przy zastosowaniu taśmy Infibra pokrytej żywicą. W tym samym czasie nie zauważono różnicy w poziomie L.Acidophilus. Poziom zawartości Streptococus Mutans w ślinie jest jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących ryzyka próchnicy zębów.

Wniosek: Taśma Infibra wzmocniona żywicą jest doskonałą alternatywą do zastosowania czasowego, jako utrzymywacz przestrzeni.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, dostępnym po kliknięciu w odnośnik poniżej, przed podjęciem ostatecznej decyzji!  Miłej lektury!

 

El-Patal MA, Asiry MA, AlShahrani I, El Bayoumy SY, Ahmed Wakwak MA, Mohamed Khalil MA. The effect of fiber-reinforced composite versus band and loop space maintainers on oral Lactobacillus acidophilus and Streptococcus mutans levels in saliva. J Indian Soc Pedod Prev Dent 2018;36:301-7